CaseStudy2Letter

CaseStudy2Letter - cost per unit should be $21.72. If you...

Info iconThis preview shows page 1. Sign up to view the full content.

View Full Document Right Arrow Icon
Dear Mr. Gundy and Mr. Ford, I am sorry to break this unsurprising news to you but the new assistant you have hired from The University of Oklahoma has made a rookie mistake. I have gone out of my way to figure out what should be done right. The bottom line is that the unit cost of $25.71 is a bit too high. The actual legitimate unit
Background image of page 1
This is the end of the preview. Sign up to access the rest of the document.

Unformatted text preview: cost per unit should be $21.72. If you could please take your time and go over the revised production report, it will explain everything. Sincerely,...
View Full Document

This note was uploaded on 09/15/2011 for the course ACCT 2103 taught by Professor Burnett during the Fall '08 term at Oklahoma State.

Ask a homework question - tutors are online