A 2500 for concert tickets for 2 people or 3600 for

Info iconThis preview shows page 1. Sign up to view the full content.

View Full Document Right Arrow Icon
This is the end of the preview. Sign up to access the rest of the document.

Unformatted text preview: ) Jogging 3.5 km in 30 minutes 2) Decide which is the better value based on the unit rate. a) $25.00 for concert tickets for 2 people or $36.00 for concert tickets for 3 people b) $4.25 for a 4 L of milk or $2.55 for 2 L of milk c) Ice skate rentals at $30.00 for 4 hours or $54.00 for 7 hours d) 500 sheets of paper for $9.45 or 4,500 sheets of...
View Full Document

This note was uploaded on 05/24/2013 for the course MATH Algebra 1 taught by Professor Elysiaprice during the Fall '12 term at Monroe Township High School, NJ.

Ask a homework question - tutors are online