DOC-20170516-WA0004.docx

Rezervasyon formları standart olmalıdır

Info icon This preview shows pages 11–14. Sign up to view the full content.

Rezervasyon formları standart olmalıdır. Çalışanlar aynı ortak dili kullanmalıdır. Bütün çalışanların yabancı dil seviyeleri belirlenmiş ortak bir seviyede olmalıdır. Yangın güvenliği için duman dedektörleri veya tavandan su serpen cihazlar gibi güvenlik sistemleri belirlenmiş bir standartta olmalıdır. Kaçış yollarını gösteren işaretler ve konuldukları yerler standart olmalıdır. Elektrik voltaj ve fişleri standart olmalıdır. Tesislerin hava ve su kaliteleri standart olmalıdır. Çalışanların sağlık kontrolleri düzenli yaptırılmalıdır. Mutfak ve restoranlarda çalışanlar belli bir eğitim seviyesinde olmalıdır. İşletmenin standart bir satın alma süreci olmalıdır. Çalışanlarının performanslarını belirleyecek kriterler ve ürün değerlendirme yöntemleri belirlenmiş olmalıdır. Otellerde Hizmet Kalitesini Arttırabilmek İçin Neler Yapılabilir?(ÖNEMLİ) 1-Tüketici ihtiyaçlarını sürekli izleyip, saptayarak ve çalışanların bu ihtiyaçları istenen kaliteye uygun olarak karşılamak, 2-Ürün ve hizmet kalitesini arttırırken çalışma hayatının da kalitesini arttırarak verimliliğin arttırmak, 3-Bir otelde başta müşteri ile temasta bulunan satış, ön büro, kat hizmetleri ve yiyecek-içecek departmanları kalite müşteri ihtiyaç ve taleplerine uygun eğitimde ve profesyonellikte olması, 4-Değişen teknoloji ile birlikte konfor ve ihtiyaçların müşteri isteklerine uygun seçilmesi ve eksiksiz olması,Unutulmaması gereken şudur ki, kalite uzun süreç isterken, çalışanların sürekli değişmesi kaliteye olumsuz etki yapar.
Image of page 11

Info icon This preview has intentionally blurred sections. Sign up to view the full version.

11 Markanın temel fonksiyonları Kaynak Gösterme Ayırt Edicilik Kalite Gösterme Reklam& Tanıtım Markanın en önemli işlevleri Malın menşeini gösterme işlevi Ayırt etme işlevi Malın kalitesini garanti etme işlevi Reklam işlevi NASIL GÜÇLÜ MARKA OLACAĞIZ MARKA OLUŞTURMADA ALTIN KURALLAR Yayılma Kuralı Genişleme Kuralı Kalite Kuralı Kelime Kuralı Kategori Kuralı Jenerik Kuralı İsim Kuralı Daralma Kuralı Tanıtım Kuralı Reklam Kuralı GÜÇLÜ MARKA OLMANIN FAYDALARI (önemli) İstikrarlı satış Güven verir Daha fazla kazanmak Marka bağlılık yaratır Pazarlık gücü marka ile artar Büyüme potansiyeline sahiptirler Yenilikçi Yaklaşım Hızlı Büyüme Duyarlı Ve Sorumlu Olmak Kalabalıktan Ayrışmak Yakın Ve Ulaşılabilir Olmak Tutarlılık Ve Güvenilir Olmak Müşteriyi Merkeze Koymak
Image of page 12
12 MARKA OLMAK İÇİN NELER YAPMALIYIZ?(önemli) İnsan kaynağı Müşteri hizmetleri, markaların güç merkezleridir Ürün, markanın bel kemiğidir Pazarlama Satış Reklam AİLE ŞİRKETLERİ NEDEN MARKALAŞAMIYOR?
Image of page 13

Info icon This preview has intentionally blurred sections. Sign up to view the full version.

Image of page 14
This is the end of the preview. Sign up to access the rest of the document.

{[ snackBarMessage ]}

What students are saying

 • Left Quote Icon

  As a current student on this bumpy collegiate pathway, I stumbled upon Course Hero, where I can find study resources for nearly all my courses, get online help from tutors 24/7, and even share my old projects, papers, and lecture notes with other students.

  Student Picture

  Kiran Temple University Fox School of Business ‘17, Course Hero Intern

 • Left Quote Icon

  I cannot even describe how much Course Hero helped me this summer. It’s truly become something I can always rely on and help me. In the end, I was not only able to survive summer classes, but I was able to thrive thanks to Course Hero.

  Student Picture

  Dana University of Pennsylvania ‘17, Course Hero Intern

 • Left Quote Icon

  The ability to access any university’s resources through Course Hero proved invaluable in my case. I was behind on Tulane coursework and actually used UCLA’s materials to help me move forward and get everything together on time.

  Student Picture

  Jill Tulane University ‘16, Course Hero Intern