Надходження тільки від

This preview shows page 9 - 11 out of 58 pages.

надходження тільки від сімейних господарств і в моделі врахована тільки їх чиста сума (чисті податки), тобто за винятком трансфертних виплат з державного бюджету; уряд має можливість всі свої витрати, що не покриваються надходженнями чистих податків забезпечити за рахунок коштів, які можна занить на внутрішньому грошовому ринку, тобто вдаючись до емісійних кредитів центрального банку або позик на світовому ринку;
Image of page 9
8. За допомогою грошей в готівковій та безготівковій формах здійснюється процес обігу товарів, а також рух позичкового і фіктивного капіталів. Грошовий обіг поділяється на дві сфери: готівкову і безготівкову. Готівково-грошовий обіг - це рух готівки в сфері обігу. Воно обслуговується банкнотами, розмінною монетою і паперовими грошима. Безготівковий обіг - це зміна залишків грошових коштів на банківських рахунках, яке відбувається в результаті виконання банком розпорядження власника рахунку у вигляді чеків, пластикових карток, платіжних доручень, електронних засобів платежу, інших розрахункових документів. 2 За характером відносин, які обслуговує та чи інша частина грошового обороту. Залежно від цієї ознаки грошовий оборот розбивається на 3 частини: а) грошово-розрахунковий оборот, який обслуговує розрахункові відносини за товари і послуги та за нетоварними зобов'язаннями юридичних і фізичних осіб; б) грошово-кредитний оборот, який обслуговує кредитні відносини в господарстві; в) грошово-фінансовий оборот, що обслуговує фінансові відносини в господарстві.
Image of page 10
Image of page 11

You've reached the end of your free preview.

Want to read all 58 pages?

 • Fall '19

What students are saying

 • Left Quote Icon

  As a current student on this bumpy collegiate pathway, I stumbled upon Course Hero, where I can find study resources for nearly all my courses, get online help from tutors 24/7, and even share my old projects, papers, and lecture notes with other students.

  Student Picture

  Kiran Temple University Fox School of Business ‘17, Course Hero Intern

 • Left Quote Icon

  I cannot even describe how much Course Hero helped me this summer. It’s truly become something I can always rely on and help me. In the end, I was not only able to survive summer classes, but I was able to thrive thanks to Course Hero.

  Student Picture

  Dana University of Pennsylvania ‘17, Course Hero Intern

 • Left Quote Icon

  The ability to access any university’s resources through Course Hero proved invaluable in my case. I was behind on Tulane coursework and actually used UCLA’s materials to help me move forward and get everything together on time.

  Student Picture

  Jill Tulane University ‘16, Course Hero Intern

Ask Expert Tutors You can ask You can ask ( soon) You can ask (will expire )
Answers in as fast as 15 minutes