Сутність і роль фінансового

This preview shows page 35 - 36 out of 58 pages.

та державою через систему фінансових інститутів на основі взаємодії попиту і пропозиції. Сутність і роль фінансового ринку в економіці держави розкривається в його функціях. У сучасних умовах основними функціями фінансового ринку є: 1. Функція ціноутворення. Фінансовий ринок встановлює ціни на фінансові активи, які врівноважують попит і пропозицію на них. 2. Функція забезпечення ліквідності. Чим ефективніше функціонує фінансовий ринок, тим вищу ліквідність він забезпечує фінансовим активам, що перебувають в обігу на ньому, оскільки кожен інвестор може швидко і практично без втрат у будь-який момент перетворити фінансові активи на готівку. 3. Функція економії на витратах. Фінансовий ринок зменшує витрати на здійснення операцій та інформаційні витрати. Для ефективного функціонування фінансового ринку необхідне дотримання таких основних принципів: вільний доступ до ринкової інформації і ринкових інструментів для всіх учасників фінансового ринку; прозорість ринку і реальний захист інвесторів; ліквідність фінансових інструментів ринку; конкурентність і ефективність; відповідність міжнародним стандартам. Призначення фінансового ринку полягає у його здатності: 1) акумулювати грошові заощадження населення, підприємств, держави і трансформувати їх у позичковий та інвестиційний капітал; 2) формувати ринкові ціни на окремі види фінансових активів з урахуванням зовнішніх і внутрішніх чинників впливу; 3) перерозподіляти на взаємовигідних умовах грошові кошти господарюючих суб'єктів з метою їх ефективнішого використання; 4) впливати на грошовий обіг і прискорювати обіг капіталу, що сприяє активізації економічних процесів; 5) забезпечувати ліквідність фінансових активів;
Image of page 35
Image of page 36

You've reached the end of your free preview.

Want to read all 58 pages?

 • Fall '19

What students are saying

 • Left Quote Icon

  As a current student on this bumpy collegiate pathway, I stumbled upon Course Hero, where I can find study resources for nearly all my courses, get online help from tutors 24/7, and even share my old projects, papers, and lecture notes with other students.

  Student Picture

  Kiran Temple University Fox School of Business ‘17, Course Hero Intern

 • Left Quote Icon

  I cannot even describe how much Course Hero helped me this summer. It’s truly become something I can always rely on and help me. In the end, I was not only able to survive summer classes, but I was able to thrive thanks to Course Hero.

  Student Picture

  Dana University of Pennsylvania ‘17, Course Hero Intern

 • Left Quote Icon

  The ability to access any university’s resources through Course Hero proved invaluable in my case. I was behind on Tulane coursework and actually used UCLA’s materials to help me move forward and get everything together on time.

  Student Picture

  Jill Tulane University ‘16, Course Hero Intern

Stuck? We have tutors online 24/7 who can help you get unstuck.
A+ icon
Ask Expert Tutors You can ask You can ask ( soon) You can ask (will expire )
Answers in as fast as 15 minutes
A+ icon
Ask Expert Tutors