ECON
DOC-20170516-WA0004.docx

Servperf kritik olay yöntemi hizmet barometresi

Info icon This preview shows pages 9–12. Sign up to view the full content.

SERVPERF Kritik Olay Yöntemi Hizmet Barometresi (Linjefly) İstatistiksel Yöntemler Diğer Yöntemler olarak özetlenebilir. Otel İşletmelerinde Hizmet Kalitesini Belirleyen Karar Kriterleri HİZMET KALİTESİNİN ORGANİZASYONU VE UYGULAMASI Müşteri odaklı stratejik konsept Üst yönetimin kaliteyi finansal indikatörler açısından önemli görmesi Yüksek standartların belirlenmesi ve bu standartların çalışanlarla görüşülmesi Performans izleme sistemi Şikayet eden müşterileri tatmin etme sistemi Müşteriler kadar çalışanları tatmin etme sistemi Turizm Hizmet Kalite Belgesi Faydaları Memnun müşteriler kazanmak ve bir otel ararken onlara kalite mührü ile önemli bir karar verme kriterini teklif etmek Kat Hizmetleri Kalitesini Belirleyen Karar Kriterleri temizlik, konfor, sessizlik, aydınlatma, oda büyüklüğü, demirbaş çeşidi ve kalitesi dekorasyonu kapsamaktadır. Ön Büro Kalitesini Belirleyen Karar Kriterleri makul fiyat, nezaket, şikayetleri ele alma, rezervasyon kolaylığı, işlem çabukluğu, hizmet çeşitliliği rehberlik hizmetini kapsamaktadır.
Image of page 9

Info icon This preview has intentionally blurred sections. Sign up to view the full version.

9 Tarafsız ve bağımsız denetim aracılığıyla turizm hizmetlerinin kalitesini belgelemek. Müşterileriniz eleştirel görüşleri. öğrenin Etkili iyileştirme alanları kullanmaktadır. Müşteriler ve doluluk oranları için açık bir avantaj elde etmek. Değerlendirme Kriterleri Hizmet anlayışı ve şirket sorumluluğu Hizmet standardı Personelin müşteri odaklılık Kaliteli hizmet yapısı Pazarlama kavramı hizmet yönelimi HOTEQ 500 STANDARDI GEREKLERİ NELERDİR? Kalite Yönetim Sistemi Çevre Yönetim Sistemi Hizmetler ve Ofisler Terminoloji Eğitim Güvenlik Voltaj ve Elektrik Fişleri Sağlık Performans ve Ürün Değerlendirme HOTEQ 500 AMACI NEDİR? Tüketicilere turizm otel hizmetlerinde bilinçli bir seçim yaptırmak, Kuruluşlara da beklentileri karşılama potansiyeline sahip müşteri, memnuniyeti artıran bir hizmet verme olgusunu artırmak, Müşteriler ve turizm sağlayıcıları arasındaki hizmetlerin anlaşılmasını ve gerektiği gibi uygulanmasını tarif etmek ve kolaylaştırmak, Turizm Otelcilik ve Konaklama Sektörün de yararlanacak daha bilinçli tüketiciler oluşturmak için hazırlanmıştır.
Image of page 10
10 ISO 18513 Standardının İlkeleri Nelerdir? (ÖNEMLİ) Kat hizmetleri ve ön bürolarda, dünyanın her yerinden gelen ziyaretçilerin anlayabileceği işaretler kullanılmalıdır. Rahatsız etmeyiniz uyarısı, sıcak ve soğuk su seçimi, telefon santrali ve resepsiyon numaraları standart olmalıdır.
Image of page 11

Info icon This preview has intentionally blurred sections. Sign up to view the full version.

Image of page 12
This is the end of the preview. Sign up to access the rest of the document.

{[ snackBarMessage ]}

What students are saying

 • Left Quote Icon

  As a current student on this bumpy collegiate pathway, I stumbled upon Course Hero, where I can find study resources for nearly all my courses, get online help from tutors 24/7, and even share my old projects, papers, and lecture notes with other students.

  Student Picture

  Kiran Temple University Fox School of Business ‘17, Course Hero Intern

 • Left Quote Icon

  I cannot even describe how much Course Hero helped me this summer. It’s truly become something I can always rely on and help me. In the end, I was not only able to survive summer classes, but I was able to thrive thanks to Course Hero.

  Student Picture

  Dana University of Pennsylvania ‘17, Course Hero Intern

 • Left Quote Icon

  The ability to access any university’s resources through Course Hero proved invaluable in my case. I was behind on Tulane coursework and actually used UCLA’s materials to help me move forward and get everything together on time.

  Student Picture

  Jill Tulane University ‘16, Course Hero Intern