Сигналів для одного ?

This preview shows page 13 - 16 out of 78 pages.

сигналів для одного з варіантів з’єднання пунктів доступу в робочому режимі(рисунок 2.6, а) та в аварійному режимі при відказі однієї з ділянок СЛТ кільцевої мережі, яка перекреслена хрестом (рисунок 2.6, б). Пошкоджена ділянка ЛТ виключається зі схеми кільця, але зв'язок між усіма пунктами доступу на мережі зберігаються. Рисунок 2.6 - Двоспрямована кільцева мережа. а) з’єднання в робочому стані; б) аварійний режим з відказом ділянки
Image of page 13
19 Порівнюючи односпрямовану і двоспрямовану кільцеву мережу з двома волокнами між собою, слід зазначити, що при відказі однієї ділянки можливо зберегти повну працездатність будь-якої з цих мереж. Однак у більшості випадків двоспрямоване кільце мережі виявляється більш економічним, бо потребує меншої пропускної здатності. Це пояснюється тим, що для сигналів, переданих на різних пересічних ділянках кільцевої мережі, використовують ті самі оптичні волокна. В той же час односпрямоване кільце мережі простіше в реалізації. Односпрямовані кільцеві мережі більш підходять у випадку «доцентрового» трафіка, для мереж доступу до найближчого вузлу. Двоспрямовані кільця мережі краще при рівномірному трафіку, наприклад для будування цифрових з’єднувальних ліній між потужними електронними АТС, чи цифровими комутаційними станціями (ЦКС). Двоспрямована кільцева мережа з чотирма волокнами забезпечує більш високий рівень відмово стійкості, ніж кільце мережі з двома оптичними волокнами, однак витрати на побудову чотирьох-волоконної кільцевої мережі істотно більше. В мережевих структурах с двома здвоєними кільцями при відказі на будь-якій ділянці ЛТ спочатку робиться спроба перейти на другу пару оптичного волокна в межах тієї ж самої ділянки. Але якщо не вдається, то здійснюється реконфігурація кільцевої мережі. 2.1.4 Топологія мережі «зірка», або вузлова мережа Вузлова мережа забезпечує об’єднання декількох, як привило, однотипних цифрових потоків. Ці потоки, що надходять від віддалених пунктів доступу, об’єднуються в вузлу мережі SDH- концентраторі, який представляє собою мультиплексор. Його лінійні порти з’єднуються з основною мережею, наприклад, з кільцем транспортної мережі, як показано на рисунку 2.7.
Image of page 14
20 Приведена схема вузлового об’єднання цифрових потоків дозволяє зменшити число ЛТ, які необхідні для безпосереднього з’єднання кожного ТМ пунктів доступу з кільцем основної транспортної мережі. Концентратор вузлу мережі SDH з’єднується с кільцем основної мережі з використанням системи захисту типу «1+1», для чого необхідні дві пари ОВ. Ці волокна в обох направленнях транспортують навантаження між пунктами доступу та основною мережею у вигляді загальних віртуальних контейнерів. Топологія мережі що роздивляється має дві основні особливості. Перша складається в тому, що загальна кількість транспортованого навантаження, яка сформована в концентраторі, не може перевищувати його можливості. Але навіть при цих умовах використання такої топології мережі доцільно з економічної точки зору, бо вона дозволяє обслуговувати користувачів віддалених пунктів доступу. Рисунок 2.7 - Топологія мережі «зірка» Друга особливість, в тому, що концентратор дозволяє локально з’єднувати підключені до нього оптичні тракти. Це дає можливість TM
Image of page 15
Image of page 16

You've reached the end of your free preview.

Want to read all 78 pages?

 • Spring '17
 • Moldir Daribay

What students are saying

 • Left Quote Icon

  As a current student on this bumpy collegiate pathway, I stumbled upon Course Hero, where I can find study resources for nearly all my courses, get online help from tutors 24/7, and even share my old projects, papers, and lecture notes with other students.

  Student Picture

  Kiran Temple University Fox School of Business ‘17, Course Hero Intern

 • Left Quote Icon

  I cannot even describe how much Course Hero helped me this summer. It’s truly become something I can always rely on and help me. In the end, I was not only able to survive summer classes, but I was able to thrive thanks to Course Hero.

  Student Picture

  Dana University of Pennsylvania ‘17, Course Hero Intern

 • Left Quote Icon

  The ability to access any university’s resources through Course Hero proved invaluable in my case. I was behind on Tulane coursework and actually used UCLA’s materials to help me move forward and get everything together on time.

  Student Picture

  Jill Tulane University ‘16, Course Hero Intern

Stuck? We have tutors online 24/7 who can help you get unstuck.
A+ icon
Ask Expert Tutors You can ask You can ask You can ask (will expire )
Answers in as fast as 15 minutes
A+ icon
Ask Expert Tutors