Чере? покупку у комерційних

This preview shows page 13 - 15 out of 58 pages.

через покупку у комерційних банків цінних паперів; через покупку у комерційних банків і їх клієнтів іноземної валюти для поповнення золотовалютного резерву. У всіх цих випадках збільшуються запаси коштів на коррахунках комерційних банків в НБУ, що і є проявом випуску банком безготівкових грошей. Комерційні банки, як вже зазначалося, беруть участь у створенні тільки безготівкових грошей, а тому впливає безпосередньо на безготівковий компонент грошової маси, а через нього - на весь обсяг маси грошей в обороті. Грошово-кредитний мультиплікатор - це процес створення нових банківських депозитів (безготівкових грошей) при кредитуванні банками клієнтури на основі додаткових (вільних) резервів, що надійшли в банк ззовні.
Image of page 13
12. Грошовим ринком зазвичай називають особливий сектор ринку, на якому здійснюються купівля та продаж грошей як специфічного товару, формується попит і пропозицію і ціна на цей товар. На перший погляд може скластися враження, що купівля-продаж грошей, а також і особливий грошовий ринок - це нонсенс, оскільки гроші слугують загальним еквівалентом і обмінювати їх на гроші, не має сенсу. Якщо їх купувати-продавати у формі обміну на звичайні товари, то для цього окремий ринок не потрібний, такий обмін систематично здійснюється на звичайних товарних ринках. Однак гроші тут не є цільовим об'єктом ринкових відносин. Ними виступають матеріальні блага - продукти праці та ресурси, які одним суб'єктам ринку потрібно продати, а іншим купити. Гроші виконують тут допоміжну, інструментальну роль, обслуговуючи обіг цих благ. При цьому покупці товарів, які віддають за них свої гроші, повністю втрачають право власності на них, оскільки
Image of page 14
Image of page 15

You've reached the end of your free preview.

Want to read all 58 pages?

 • Fall '19

What students are saying

 • Left Quote Icon

  As a current student on this bumpy collegiate pathway, I stumbled upon Course Hero, where I can find study resources for nearly all my courses, get online help from tutors 24/7, and even share my old projects, papers, and lecture notes with other students.

  Student Picture

  Kiran Temple University Fox School of Business ‘17, Course Hero Intern

 • Left Quote Icon

  I cannot even describe how much Course Hero helped me this summer. It’s truly become something I can always rely on and help me. In the end, I was not only able to survive summer classes, but I was able to thrive thanks to Course Hero.

  Student Picture

  Dana University of Pennsylvania ‘17, Course Hero Intern

 • Left Quote Icon

  The ability to access any university’s resources through Course Hero proved invaluable in my case. I was behind on Tulane coursework and actually used UCLA’s materials to help me move forward and get everything together on time.

  Student Picture

  Jill Tulane University ‘16, Course Hero Intern

Stuck? We have tutors online 24/7 who can help you get unstuck.
A+ icon
Ask Expert Tutors You can ask You can ask ( soon) You can ask (will expire )
Answers in as fast as 15 minutes
A+ icon
Ask Expert Tutors