8 krok podłączanie urządzeń peryferyjnych

This preview shows page 32 - 33 out of 72 pages.

wymagane oprogramowanie. 8 Krok Podłączanie urządzeń peryferyjnych Włącznik napięcia Złącze kabla zasilającego Złącze myszki PS/2 Port D-Sub Złącze S/PDIF Porty USB Porty karty sieciowej RJ-45 Dodatkowa karta graficzna Zasilacz Złącze klawiatury PS/2 Port DVI-D Port HDMI Port eSATA Port IEEE1394 Gniazda Audio Panel tylny obudowy Uwaga: złącza pinowe front panel'u mogą się różnić w zależności od modelu. Przeczytaj instrukcję obsługi płyty głównej dla sprawdzenia aktualnego rozmieszenia pin'ów 1 2 Oznaczenia pinów A: Oznaczenia pinów B: +MSG- +HD- -RES+ NC +PW- +SPEAK- 19 20 +MSG- +HD- +PW- -CI+ -RES+ +PWR- +SPEAK-
Image of page 32

Subscribe to view the full document.

- 1 - Türkçe Kurulum sırası, kasanın türüne ve kullanılan aygıtlara göre değişiklik gösterebilir. Aşağıdaki kurulum talimatları GIGABYTE'nin masaüstü sistemleri için geçerli olup sadece bilgi amaçlıdır. Detaylı anakart özellikleri için kullanıcı el kitabına bakın. 1 Adım CPU ve CPU Soğutucusunun Kurulumu A. Intel CPU Kurulumu (Anakartta yerleşik bir CPU varsa bu adımı atlayın) Aygıtların kurulumunu yapmadan önce, aygıtlarınızın bilgisayarınızdaki girişlerle uyumlu olup olmadığından emin olun. Aygıtların kurulumunu yapmadan önce, aygıtları ve bilgisayarınızı kapattığınızdan emin olun. Aygıtlara ve sistem bileşenlerine zarar gelmesini önlemek için güç kablosunu elektrik fişinden çıkarın. Sarsıntı ya da gevşeklik nedeni ile oluşabilecek kaymalardan, kontrolsüz yer değiştirmelerinden dolayı meydana gelebilecek hasarları önlemek için bilgisayar sistemini sağlam bir yüzeye koyun. Tip B: A kolunu (" " işaretine en yakın olan) aşağıya doğru soketten uzaklaştırarak açın. Ardından B kolunu (" " işaretine en yakın olan) aşağıya doğru soketten uzaklaştırın ve kaldırın. Yük plakasının kaldırılmasına olanak sağlamak için A koluna hafifçe bastırın. Yük plakasını açın. A-1 CPU'nuzun teknik özelliklerini esas alan aşağıdaki talimatlara bakınız: Tip A: CPU soket kolunu kaldırın, metal taşıyıcı levha da kalakacaktır. a. Koruyucu soket kapağı CPU soketine takılıysa, ilk önce onu çıkarın. b. Koruyucu yuva kapağı metal yük plakasına takılıysa, bu aşama onu çıkarmayın. CPU'yu taktıktan sonra kolu tekrar etkin hale getirirken yuva kapağı kendiliğinden yük plakasından fırlayabilir. CPU kurulumu hakkında ayrıntılı talimatlar için, lütfen kullanıcı kılavuzuna bakın. A kolunu B kolunu A-2 CPU’yu başparmağınızla ve işaret parmağınızla tutun. İşaretli olan (üçgen) CPU pini CPU yuvasının köşesindeki işaretçi ile yan yana gelecek şekilde hizalayın (ya da CPU dişlileri ile yuva hizalama çentiklerine göre hizalayabilirsiniz) ve hafifçe bastırarak CPU’yu yerine takın.
Image of page 33
You've reached the end of this preview.
 • Winter '17
 • laura
 • Serial ATA, Dedo, Computador, disco rígido, Placa de vídeo

{[ snackBarMessage ]}

What students are saying

 • Left Quote Icon

  As a current student on this bumpy collegiate pathway, I stumbled upon Course Hero, where I can find study resources for nearly all my courses, get online help from tutors 24/7, and even share my old projects, papers, and lecture notes with other students.

  Student Picture

  Kiran Temple University Fox School of Business ‘17, Course Hero Intern

 • Left Quote Icon

  I cannot even describe how much Course Hero helped me this summer. It’s truly become something I can always rely on and help me. In the end, I was not only able to survive summer classes, but I was able to thrive thanks to Course Hero.

  Student Picture

  Dana University of Pennsylvania ‘17, Course Hero Intern

 • Left Quote Icon

  The ability to access any university’s resources through Course Hero proved invaluable in my case. I was behind on Tulane coursework and actually used UCLA’s materials to help me move forward and get everything together on time.

  Student Picture

  Jill Tulane University ‘16, Course Hero Intern