Офіційні цілі світового

This preview shows page 57 - 58 out of 58 pages.

Офіційні цілі світового банку – зменшення бідності і підвищення рівня життєвих стандартів країн-членів шляхом сприяння економічного розвитку і залучення ресурсів з розвинутих країн до країн, що розриваються. На відміну від МВФ, Світовий банк зосереджується переважно на середньо- та довгострокових (за терміном реалізації) проектів структурних та галузевих перетворень в економіках країн. Міжнародний банк реконструкції та розвитку (МБРР) надає довгострокові позички країнам-членам та гарантує кредити, які надані цим країнам приватними банками та іншими кредиторами на довгостроковій основі. Право брати участь у діяльності банку можуть тільки члени МВФ, а право голосу визначається розміром внеску до його капіталу. Статутний капітал МБРР формується шляхом підписки держав- членів на його акції. Квоти держав у капіталі банку встановлюються на основі квот МВФ. Проекти його в країні можна поділити на системні та інвестиційні. Системні призначені для реформування цілих секторів економіка і гроші за ними направляються до Державного бюджету. Кредитна угода щодо впровадження інвестиційних проектів укладається між Україною та МБРР – Міністерство фінансів призначається представниками позичальника. Діяльність банку зосереджена на двох сферах – макроекономічна стабілізація та інституційні зміни. Активніше МБРР діє в інституційній сфері, надає допомогу в здійсненні приватизації, зміні форм власності, упровадженні антимонопольних заходів. За класифікацією світового банку Україна належить до третьої категорії країн (середній рівень доходів). Для таких країн строки погашення кредитів становить 17 років з пільговим періодом 5 років, протягом яких сплачується лише відсоток.
Image of page 57
Image of page 58

You've reached the end of your free preview.

Want to read all 58 pages?

 • Fall '19

What students are saying

 • Left Quote Icon

  As a current student on this bumpy collegiate pathway, I stumbled upon Course Hero, where I can find study resources for nearly all my courses, get online help from tutors 24/7, and even share my old projects, papers, and lecture notes with other students.

  Student Picture

  Kiran Temple University Fox School of Business ‘17, Course Hero Intern

 • Left Quote Icon

  I cannot even describe how much Course Hero helped me this summer. It’s truly become something I can always rely on and help me. In the end, I was not only able to survive summer classes, but I was able to thrive thanks to Course Hero.

  Student Picture

  Dana University of Pennsylvania ‘17, Course Hero Intern

 • Left Quote Icon

  The ability to access any university’s resources through Course Hero proved invaluable in my case. I was behind on Tulane coursework and actually used UCLA’s materials to help me move forward and get everything together on time.

  Student Picture

  Jill Tulane University ‘16, Course Hero Intern

Ask Expert Tutors You can ask You can ask ( soon) You can ask (will expire )
Answers in as fast as 15 minutes