Na základě partnerství středních škol a firem

This preview shows page 2 - 4 out of 4 pages.

Na základě partnerství středních škol a firem si studenti technických oborů ve firmách prakticky vyzkoušejí, čemu se ve škole teoreticky naučili. Od září 2013 bude postupně nabíhat pilotní ověřování 25 vybraných partnerství škol a firem ve všech krajích republiky. V oblasti hospodářské politiky a zaměstnavatelských vztahů AutoSAP úzce spolupracuje se Svazem průmyslu a dopravy ČR a Hospodářskou komorou ČR. Udržuje velmi korektní vztahy i s Odborovým svazem KOVO. Cílem je společně se sociálními partnery zlepšovat obecně podnikatelské prostředí v České republice i konkrétními kroky pomáhat členům při podpoře prodeje a exportu. AutoSAP intenzivně podporuje výzkum, vývoj a inovace. Nejdůležitějším projektem byla Technologická platforma „Vozidla pro udržitelnou mobilitu“ . Ing. Jahn zdůraznil: „Pozici automobilového průmyslu v ČR udržíme jen tehdy, když udržíme krok se světovým výzkumem a vývojem a výsledky dokážeme skutečně realizovat v praxi. V projektu „Vozidla pro udržitelnou mobilitu“ jsme specifikovali trendy budoucího vývoje automobilového oboru i zcela konkrétní úkoly pro náš výzkum a vývoj.“ AutoSAP se silně angažuje v oblasti legislativy a životního prostředí. Spolupracuje se státní správou např. při přípravě legislativy pro obnovu vozového parku v ČR, v oblasti ekologické likvidace autovraků a podpory vozidel s alternativními pohony (zejména CNG), problematice čisté mobility a výroby, při přípravě pracovně-právní legislativy a je aktivní i v problematice bezpečnosti silničního provozu. Rok 2012: druhá nejvyšší výroba vozidel v historii Rok 2012 zaznamenal druhou nejvyšší výrobu silničních vozidel v dějinách českých zemí, celkem se v ČR vyrobilo více než 1,2 milionů kusů . „Jen vliv očekávané stagnace evropských trhů v posledních měsících roku zabránil překonání dalšího historického rekordu. Vzhledem k situaci v Evropě můžeme pokles výroby vozidel o pouhých 1,6 % proti rekordnímu roku 2011 považovat za úspěch“, okomentoval českou produkci Ing. Jahn. Tradičně dominuje výroba osobních automobilů. Společně s odvozenými lehkými užitkovými vozy se jich vyrobilo více než 1,17 miliónu. Na této produkci se společnost Škoda Auto Strana 2 ze 3
Image of page 2

Subscribe to view the full document.

podílela 656 306 vozy, nošovický Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) 303 035 vozy, TPCA Czech 214 915 vozy a malovýrobce sportovních vozů Kaipan 11 vozy. Meziročně (2012/2011) se zvýšila výroba nákladních vozů, jednostopých a přípojných vozidel: Osobní automobily M1: 1 171 774 ks, pokles 1,7 % Lehké užitkové vozy N1: 2 493 ks, pokles 7,3 % Nákladní vozy N2 a N3: 1 499 ks, nárůst 15,1 % Autobusy M2 a M3: 3 229 ks, pokles 9,4 %
Image of page 3
Image of page 4
 • Spring '17
 • william james

{[ snackBarMessage ]}

What students are saying

 • Left Quote Icon

  As a current student on this bumpy collegiate pathway, I stumbled upon Course Hero, where I can find study resources for nearly all my courses, get online help from tutors 24/7, and even share my old projects, papers, and lecture notes with other students.

  Student Picture

  Kiran Temple University Fox School of Business ‘17, Course Hero Intern

 • Left Quote Icon

  I cannot even describe how much Course Hero helped me this summer. It’s truly become something I can always rely on and help me. In the end, I was not only able to survive summer classes, but I was able to thrive thanks to Course Hero.

  Student Picture

  Dana University of Pennsylvania ‘17, Course Hero Intern

 • Left Quote Icon

  The ability to access any university’s resources through Course Hero proved invaluable in my case. I was behind on Tulane coursework and actually used UCLA’s materials to help me move forward and get everything together on time.

  Student Picture

  Jill Tulane University ‘16, Course Hero Intern