Назви лт є умовними з виходів

This preview shows page 8 - 12 out of 78 pages.

вказаних ЛТ прокладаються два кабелі по географічно рознесеним трасам. Ці назви ЛТ є умовними. З виходів лінійних блоків А і В оптичні ЦЛС між обома пунктами передаються по обом ЛТ одночасно, а в пункті прийому здійснюється вибір «кращого» прийнятого сигналу. Резервування ЛТ з системою захисту типу «1+1» в мережах SDH є їх внутрішньою особливістю та не має нічого загального з зовнішнім. Резервували коли використовується альтернативний (резервний) шлях від одного пункту мережі до другого. При виході з ладу одного із ЛТ система передачі лічені десятки мілісекунд автоматично переходить на другий лінійний тракт.
Image of page 8
14 Рисунок 2.2 - Тип захисту системи «1+1» в мережі SDH з резервуванням ЛТ Не дивлячись на свою простоту, саме ця базова топологія найбільш поширена при транспортуванні великих потоків інформації по високошвидкісним ЛТ як на океанських просторах, так і на з’єднувальних лініях МТС, обладнаних потужними цифровими АТС для обслуговування телефонного трафіку. 2.1.2 Топологія лінійної мережі з пунктами видалення/вставки В топології мережі між обома точками (кінцевими пунктами), інтенсивність трафіку може бути не дуже великою. В той же час існує необхідність в ряді пунктів ЛТ виконувати відгалуження, де можуть виводитись і вводитися канали доступу. Така топологія реалізується з використанням як лінійних мультиплексорів SLM на обох кінцях ЛТ, або в кінцевих пунктах доступу, так і мультиплексорів виділення/вставки DIM, які включаються в ЛТ в проміжних пунктах доступу ПЩ. Розглянуту топологію можливо представити або у вигляді простого послідовного ЛТ без резервування, як показано на рисунку 2.3, або більш складним ЛТ з резервуванням, тобто з системою захисту типу «1+1», як зображено на рисунку 2.4.
Image of page 9
15 Рисунку 2.3 - Простий послідовний ЛТ без резервування При використанні схеми, показаної на рисунку 2.3, не забезпечується захист мережі проти відказів в оптичному СЛТ, і DIM сконфігуровані як незахищені. Лінійні мультиплексори на кінцях СЛТ в цьому випадку використовують тільки один агрегатний порт і також є незахищеними. Рисунку 2.4 - Послідовне ЛТ з резервуванням Варіант топології, зображеної на рисунку 2.4, частіше називають «плоске кільце», яке утворюється дублюванням трафіка за допомогою додаткової ділянки ЛТ. Захист від відказів в ЛТ в цьому варіанті топології забезпечується маршрутизацією трафіка одночасно по обом (протилежним) напрямкам спотвореного кільця (мається на увазі не круглого по формі). Таким чином, пошкодження ЛТ на будь-якій ділянці кільця не приводить до втрати зв’язку будь-якого з мультиплексорів проміжного пункту
Image of page 10
16 з кінцевими пунктами доступу або ж DIM між собою при наявності декількох таких мультиплексорів в структурі ЛТ. Якщо оптичні волокна обох ЛТ знаходяться в одному кабелі, то таке «плоске кільце» менш надійне, так як при пошкоджені кабелю зв'язок буде перерваний з деяким числом мультиплексорів в залежності від місця пошкодження. Однак дублювання трафіка хоча б і в «плоскому кільці» забезпечую захист мережі від несправностей апаратури і дозволяє проводити технічне обслуговування (ТО) мультиплексорів навіть з відключенням ОПД і ОПМ з однієї сторони.
Image of page 11
Image of page 12

You've reached the end of your free preview.

Want to read all 78 pages?

 • Spring '17
 • Moldir Daribay

What students are saying

 • Left Quote Icon

  As a current student on this bumpy collegiate pathway, I stumbled upon Course Hero, where I can find study resources for nearly all my courses, get online help from tutors 24/7, and even share my old projects, papers, and lecture notes with other students.

  Student Picture

  Kiran Temple University Fox School of Business ‘17, Course Hero Intern

 • Left Quote Icon

  I cannot even describe how much Course Hero helped me this summer. It’s truly become something I can always rely on and help me. In the end, I was not only able to survive summer classes, but I was able to thrive thanks to Course Hero.

  Student Picture

  Dana University of Pennsylvania ‘17, Course Hero Intern

 • Left Quote Icon

  The ability to access any university’s resources through Course Hero proved invaluable in my case. I was behind on Tulane coursework and actually used UCLA’s materials to help me move forward and get everything together on time.

  Student Picture

  Jill Tulane University ‘16, Course Hero Intern

Stuck? We have tutors online 24/7 who can help you get unstuck.
A+ icon
Ask Expert Tutors You can ask You can ask You can ask (will expire )
Answers in as fast as 15 minutes
A+ icon
Ask Expert Tutors