View the step-by-step solution to:

Vinny bought 2 and 1 fourth lbs. of ground beef at $2.49,three and one half lbs. of macaroni sala at $2.19lb, four and one fourth of chip dip at...

Vinny bought 2 and 1 fourth lbs. of ground beef at $2.49,three and one half lbs. of macaroni sala at $2.19lb, four and one fourth of chip dip at $2.39lb, and 3 bas of chips for 1.99 each. what was his chang from $50?

This question was asked on Mar 16, 2010.

Recently Asked Questions

Why Join Course Hero?

Course Hero has all the homework and study help you need to succeed! We’ve got course-specific notes, study guides, and practice tests along with expert tutors and customizable flashcards—available anywhere, anytime.

-

Educational Resources
  • -

    Study Documents

    Find the best study resources around, tagged to your specific courses. Share your own to gain free Course Hero access or to earn money with our Marketplace.

    Browse Documents
  • -

    Question & Answers

    Get one-on-one homework help from our expert tutors—available online 24/7. Ask your own questions or browse existing Q&A threads. Satisfaction guaranteed!

    Ask a Question
  • -

    Flashcards

    Browse existing sets or create your own using our digital flashcard system. A simple yet effective studying tool to help you earn the grade that you want!

    Browse Flashcards